Ndërlidhjet

MOSKË


Komandanti i forcave ajrore ruse, ka dënuar stërvitjen e trupave të NATO-s që filloi sot në Poloni dhe në Norvegji.
Koloneli Vladimir Mihaillov, citohet nga shtypi rus të ketë thënë se stërvitja provokon një situatë të nderë, për shkak të afërsisë me kufirin. Stërvitja dyjavore filloi sot me lundrimin e 18 anijeve, përfshirë edhe kryqëzorë dhe fregata, nga porti gjerman Kiel. Në të janë aktivizuar 26 mijë ushtarë nga 15 vende të NATO-s.
XS
SM
MD
LG