Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Tre partitë kryesore shqiptare i paraqitën kryeadministratorit Mihajl Shtajner emrat e kandidatëve të tyre për ministra në Qeverinë e Kosovës. Përbërja e kabinetit pritet të votohet të hënën në Kuvend. Sipas marrëveshjes katër poste i jepen Lidhjes Demokratike, dy Partisë Demokratike dhe dy Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kurse nga një post ministror i kalon koalicionit serb “Kthimi” dhe atij boshnjak “Vatan”.
XS
SM
MD
LG