Ndërlidhjet

ROMË


Më tepër se 100 mijë demonstrues marshuan sot në rrugët e Romës për të protestuar kundër qeverisë së kryeministrit italian Silvio Berluskoni. Françesko Ruteli, udhëheqësi i koalicionit të qendrës së majtë “Ulliri” dhe rivali kryesor i Berluskonit gjatë garës për kryeministër, e akuzoi qeverinë për “gënjeshtra dhe absurditete”.
Demonstratat pasuan miratimin nga qeveria të një ligji që përbënte konflikt interesash mes Berluskonit politikan dhe Berluskonit biznesmen.
XS
SM
MD
LG