Ndërlidhjet

JERUSALEM


Aviacioni, helikopterët dhe tanket izraelite sulmuan caqe palestineze në Bregun perëndimor ,pasi sulmes palestinezë vranë dhiet izarelitë, ushtarë e civilë, në Bregun perëndimor,kurse mbrëmë një sulmues vetëvrasës la të vdekur 9 persona në lagjet perëndimore të Jerusalemit.
Si Izraeli ashtu edhe palestinezët thonë se ndërmarrin sulmet në shenjë hakmarrse për sulmet e mëparshme të palës tjetër.
Zyrtarët izarelitë thonë se Yasser Arfat ka urdhëruar, siç e quajnë, “ofenzivën terroriste kundër Izraelit”, kurse Autoriteti palestinez akuzon Izraelin “për krime kundër civilëve palestinezë”.
XS
SM
MD
LG