Ndërlidhjet

RAMALLAH


Autoriteti palestinez ka bërë thirrje që ti jepet fund shkallëzimit të dhunës me izraelitët, duke kërkuar nga Izraeli ti ndërpresë sulmet ushtarake, të tërhiqet nga territoret palestineze dhe të kthehet në tryezën e negociatave.
Autoriteti palestinez njëherit ka kritikuar rolin e palestinezëve në këte dhunë, dhe ka dënuar sulmin e mbrëmshëm vetëvrasës me bomba në Jerusalem, për të cilin mori përgjegjësinë fraksioni i Lëvizjes Fatah të Arafatit-Brigatad e martirve al Akasa.
XS
SM
MD
LG