Ndërlidhjet

TEHERAN


Një tërmet ka goditur rajonet anembanë Azisë Qendrore dhe Jugore, por deri tash nuk pati raporte për viktima apo për shkatërrime.
Tërmeti, për të cilin thuhet se kishte fuqi prej 6.5 ballë të Richter-it, është ndier në Korrarabad të Iranit, në Kabull të Afganistanit, në Peshavar të Pakistanit dhe në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi.
XS
SM
MD
LG