Ndërlidhjet

KABUL


Një tërmet ka goditur vende anembanë Azisë Qendrore dhe Jugore, por deri tash u raportua për pes të vrarë dhe 20 shtëpi të shembura në kryeqyetin e Afganistanit.
Tërmeti është ndier fortë në veri të Iranit,në Peshavar të Pakistanit gjer tek kryeqyteti i Indisë,Nju Delhi.
XS
SM
MD
LG