Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zëdhënës të NATO-s në Bruksel thonë se nuk kanë të dhëna që të mbështesin raportet e gazetës gjermane “Hamburger Abendalt” për dështimin e aksioneve të tyre në Foçë, por kanë deklaruar se janë të vendosur të çojnë Radovan Karagjiçin dhe Ratko Mlladiçin para drejtësisë.
Në një artikull të gazetës thuhej se një oficer francez i kishte zbuluar gjatë një telefonate policisë serbe të Foçës, qëllimin e operacionit për kapjen e Radovan Karagjiçit në fshatin Çelebiq. “Nëse vërtetohet se raportet janë korrekte, do të marrim masat e duhura” – ka deklaruar një zëdhënës i SFOR-it, majori Skot Llandi.
XS
SM
MD
LG