Ndërlidhjet

ZOA, Afganistan


Vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e të mbijetuarve nga tërmeti i fuqishëm që goditi provincën Samangan të Afganistanit dhe që shkaktoi vdekjen e të paktën 100 njerëzve. Një zëdhënëse e Kombeve të Bashkuara tha se kanë dërguar ekipet e ndihmës së shpejtë, për të shpëtuar çfarë mund të shpëtohet si dhe për të furnizuar me ushqime dhe shtroja të pastrehët. Autoritetet lokale në Samngan druajnë se numri i viktimave mund të jetë shumë më i madh.
XS
SM
MD
LG