Ndërlidhjet

PRAGË


Diplomatët çekë kanë përshëndetur zgjedhjen e Ibrahim Rugovës president dhe miratimin e qeverisë së kryesuar nga Bajram Rexhepi – ka deklaruar zëdhënësi i qeverisë Alesh Pospishill. Presidenti Vacllav Havel i ka dërguar një telegram urimi zotit Rugova, ndërsa ka shprehur besimin se zgjidhja do të vërë bazat për një zhvillim demokratik dhe paqësor të Kosovës – ka kumtuar zëdhënësi i tij Ladisllav Shpaçek.
XS
SM
MD
LG