Ndërlidhjet

TEL AVIV / RAMALLAH


Armata izraelite ka vazhduar sulmet ajrore kundër ndërtesave të autoritetit palestinez në Nablus, Ramallah dhe Rripin e Gazës, pas dy sulmeve vetë-vrasëse, të cilat u morën jetën të paktën pesë izraelitëve dhe tre palestinezëve. Vala e vrasjeve nisi në mëngjes kur një person i armatosur hapi zjarr në një restorant në Tel Aviv, para se të vritej edhe vetë nga forcat izraelite të sigurisë.
XS
SM
MD
LG