Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara vlerësojnë se sulmet izraelite mbi zyrat e Autoritetit Palestinez dhe ekspeditat në rajonet me popullatë civile, janë kundër-produktive. Me tone më të ashpra se zakonisht, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Riçard Bauçër, nxiti dy palët në konflikt që të ndërmarrin masa të menjëhershme për ndaljen e ciklit të fundit të dhunës.
XS
SM
MD
LG