Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush ka mirëpritur propozimin për paqe në Lindjen e Mesme të Arabisë Saudite, të cilin planifikon ta diskutojë këtë mbrëmje me presidentin egjiptian Hosni Mubarak – ka kumtuar zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë. Ari Fleçer tha më tej se pozicioni amerikan mbetet i paluhatshëm dhe ai thekson nevojën e rifillimit të negocijatave mes Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG