Ndërlidhjet

NJU DELHI


Autorietet e Indisë thanë se gjendja po i kthehet normalitetit, por tensionet mbeten ende të larta në shtetin veri-perëndimor Guxharat, në vijim të një jave përleshjesh dramatike ndërfetare, që lanë të vdekur mbi 570 besimtarë hindu dhe myslimanë.
Ora policore është shkurtuar në disa rajone të provincës sot, ndërsa janë hapur zyrat dhe shkollat. Luftimet vazhdojnë në disa zona rurale.
XS
SM
MD
LG