Ndërlidhjet

GAZA


Forcat izarelite sulmuan caqe palestineze në Brezin e Gazës, me ç,rast janë vrarë dy ushtarë izraelitë dhe të paktën shtatë palestinezë.
Gjatë ofenzivës trupat izraelite kanë demoluar dy stacione policore dhe shkatërrur e dëmtuan disa objekte në një kamp refugjatësh palsestinezë, bashkë me shtëpinë e Yaser Arafatit në qytetin e Gazës.
Mbi 80 palestinezë dhe izraelitë janë vrarë gjatë javës së kaluar në bombardime vetëvrasëse, sulme militantësh palestinezë dhe sulme të armatës izraelite.
XS
SM
MD
LG