Ndërlidhjet

SOFJE


Ministri i Jashtëm i Hungarisë, Janos Martonyi gjatë vizitës në Sofje ka premtuar se vendi i tij do ti mbështesë synimet e Bullgarisë dhe të Rumanisë që ti bashkohen NATO-s, atëherë kur do të ftohen antarët e rij.
Derisa Hungaria i takon krahut jugor të NATO-s, ajo është e interesuar për pranimin e Bullgarrisë dhe Rumanisë dhe kjo do te përforconte segmentin jugor të Aleancës, ka thënë Martonyi.
XS
SM
MD
LG