Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë i politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana do të shkojë në Beograd atëherë kur udhëheqësit e Jugosllavisë, Serbisë dhe Malit të Zi do të arrinin pajtim më të madh lidhur me raportet në shtetin e përbashkët, kanë thënë në Bruksel burime të afërta me Solanën.
Këto burime kanë thënë se Solana pret që udhëheqësit e Serbisë dhe Malit të Zi të merren vesh së pari për “një varg parimesh të përgjithshme politike,e veçanërisht zgjidhjet ekonomike” dhe pastaj të vij në Beograd, ku mund të bisedohej për Ujdinë përfundimtare.
XS
SM
MD
LG