Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld thotë se në Afganistan, ku veç ndodhen rreth 2.500 ushtarë amerikanë, mund të dërgohen trupa plotësuese të Shteteve të Bashkuara që të luftojnë forcat e al Kaidës dhe talibane.
Rumsfeld i ka bër këto komente në Pentagon dhe ka thënë se nëse armiku nxjerr krye nga strehimnoret dhe angazhon trupat amerikane,do të ndeshej me forcë adekuate.
Pentagoni u ka nisur edhe 12 helikopterë tjerë trupave të ndeshur në betejë të ashpër me forcat e al Kaidës dhe talibane në malet e Afganistanit.
XS
SM
MD
LG