Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i Përgjithshëm i NATOs, George Robertson dhe presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, pas bisedimeve që patën mbrëmë në Bruksel, deklaruan se presin që parlamenti i Maqedonisë të miratojë sot ligjin e amnestisë, të cilin Robertson e quajti element kyç të procesit të paqes. I pyetur lidhur me deklaratën e kryeministrit Bajram Rexhepi, se institucionet e Kosovës nuk e njohin marrëveshjen mes Beogradit dhe Shkupit për vijën kufitare, Robertson tha se kjo çështje është në kompetencë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, vendimet dhe qëndrimet e së cilës NATO-ja i respekton.
XS
SM
MD
LG