Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, i ka hedhur poshtë akuzat për krime lufte dhe i ka cilësuar ato tentativa të Beogradit që të minojë dhe bllokojë zhvillimin e mëtejshëm të institucioneve demokratike të Kosovës.
Zëvendës-kryeministri serb, Nebojsha Coviq, në një letër drejtuar shefit të UNMIK-ut, ka akuzuar kryeministrin Rexhepi për vrasje gjatë luftës në Kosovë. Po dje kryeadministratori Mihajl Shtajner, kërkoi nga Beogradi që të mos përzihet në punët e Prishtinës.
XS
SM
MD
LG