Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, vlerëson se dhuna midis Izraelit dhe palestinezëve ka dalë qartas jashtë kontrollit. Ai u bëri thirrje udhëheqësve të të dyja palëve që t’i japin fund dhe t’u kthehen negocijatave, duke theksuar se vazhdimi i dhunës shton në mënyrë dramatike rreziqet.
XS
SM
MD
LG