Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohamed Khatami, u ka bërë thirrje myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve, të bien dakort për të votuar rreth, siç tha ai “fatit të palestinezëve”. Khatami tha se duhet të zhvillohet një referendum midis njerëzve dhe familjeve të cilat jetonin në rajon, para krijimit të shtetit izraelit në vitin 1948.
XS
SM
MD
LG