Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti Boris Trajkovski ka refuzuar të pozicionohet në debatin që po bëhet mes NATO-s dhe Bashkimit Europian rreth së ardhmes së misionit ushtarak në territorin e Maqedonisë. Trajkovski u shpreh gjatë vizitës në Bruksel, se nuk dëshiron të favorizojë asnjë vendim por shtoi se do të ishte i kënaqur me çdo vendim që do të arrihej me konsensus mes NATO-s dhe BE-së.
XS
SM
MD
LG