Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM / Afganistan


Zyrtarë të armatës së Shteteve të Bashkuara raportojnë se rezistenca e luftëtarëve të mbetur të Al-Kaidës po fashitet, pasi trupat aleate bllokuan rrugët që përdoreshin për dërgimin e përforcimeve të tyre në Afganistanin lindor. Koloneli Xho Smith, përgjegjës për seksionin rreth qytetit Gardez në kuadër të operacionit Anakonda, tha se linjat e kontrollit dhe furnizimit të përdorura nga pasuesit e Al-Kaidës janë ndërprerë ndwrsa raportoi për shumë humbje në rradhët e luftëtarëve të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG