Ndërlidhjet

RAMALLAH


34 palestinezë dhe gjashtë izraelitë, kanë humbur jetën në luftimet e sotme që shënojnë ditën më të përgjakshme që nga fillimi i trazirave në tetor të vitit 2000. Forcat izraelite ndërmorrën sot kontrolle shtëpi më shtëpi në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. Në mesin e të vrarëve figuron edhe gjenerali Ahmed Mefraj, zëvendës komandant i sigurisë publike në jug të Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG