Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit ka deklaruar se sulmet terroriste palestineze dhe përgjigjet e egra të Izraelit që vrasin civilë, dëmtojnë interesat e të dy popujve.
Zëdhënësi Riçard Bauçer tha sot se Izraeli dhe palestinezët e kanë për obligim ta ndalin tragjedinë që po ndodh; të mënjanojnë shkallëzimin e konfliktit: të heqin dorë nga provokacionet dhe t’u japin fund veprimeve ushtarake që dëmtojnë civilët.
XS
SM
MD
LG