Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Ministria e jashtme e Hollandës njofton se ministrat e jashtëm të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara, janë pajtuar të përgatisin një nismë diplomatike drejtuar kryeministrit izraelit, Ariel Sharon dhe që bën thirrje për ndaljen e sulmeve ushtarake kundër palestinezëve.
Një zyrtar i lartë amerikan citohet nga agjensia AFP të ketë thënë në kushte anonimiteti, se Shtetet e Bashkuara nuk kanë plane t’i bashkohen Bashkimit Europian në iniciativën e propozuar nga Hollanda.
XS
SM
MD
LG