Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm të 22 vendeve të Ligës Arabe, kumtuan se do të dalin me një vendim rreth planit saudit për paqe në Lindjen e Mesme, pas samitit të Bejrutit që do të mbahet në datat 27 dhe 28 mars. Propozimi i princit saudit të kurorës Abdullah, ofron njohjen e Izraelit në këmbim të tërheqjes së plotë të këtij të fundit nga territoret arabe të pushtuara në luftën e vitit 1967.
XS
SM
MD
LG