Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

HARARE


Qeveria e Zimbabves vendosi të zgjasë edhe nesër afatin e zhvillimit të zgjedhjeve shumë të kontestuara presidenciale.
Policia ka lënduar 12 qytetarë ndërsa përdori shkopinjtë e gomës dhe gazin lotsjellës për t’i shpërndarë votuesit, pas rrëmujave dhe konfuzionit të krijuar në qendrat e votimit pas disa ndryshimeve procedurale, për të cilat opozita akuzoi presidentin aktual Robert Mugabe se po i bën për përfitime personale.
XS
SM
MD
LG