Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar qeverinë e Zimbabves për vazhdimin e asaj që Departamenti i Shtetit e quajti “fushatë të turpshme dhune, kërcënimi dhe manipulimi të procesit elektoral në përpjekje për të fituar zgjedhjet presidenciale”.
XS
SM
MD
LG