Ndërlidhjet

UASHINGTON


Astronautët amerikanë në bordin e anijes kozmike Kolumbia, e kanë rikthyer Teleskopin Hubble në orbitë, pas përfundimit të punimeve të riparimit dhe mirëmbajtjes. Zëdhënësi i NASAs, Rob Navias, e përshkroi lëshimin si “të përsosur”. Ai tha se përmirësimet e kanë bërë Teleskopin Hubble shumë më të aftë nga pikëpamja shkencore.
XS
SM
MD
LG