Ndërlidhjet

ROMË


Disa dhjetra mijë vetë kanë marshuar nëpër rrugët e Romës duke kërkuar krijimin e shtetit palestinez.
Protestat i organizuan e Majta Demokratike, Partia e të Gjelbërve, dy partitë komuniste dhe grupet anti-globaliste.
Shumica e protestuesve shfaqën bindjen se izraelitët dhe palestinezët mund të jetojnë së bashku në paqë.
XS
SM
MD
LG