Ndërlidhjet

MOSKË


Mediat ruse të lajmeve, duke cituar komandantë ushtarakë raportojnë se trupat federale janë duke përndjekur kryengritësit çeçenë gjatë një vale operacionesh speciale të fundjavës.
Sipas këtyre raporteve, janë vrarë 10 kryengritës në operaqcionet disaditëshe dhe janë arrestuar më se 80 njerëz, duke marrë pjesë në aktivitete separatiste apo duke mbështetur ato.
XS
SM
MD
LG