Ndërlidhjet

SHKUP


Një polic i forcave rezerve maqedonase është gjetur i vrarë nga armë automatike në afërsi të fshatit Vollkovë, njofton Asoshieted Press, duke u thirrur në burime të paidentifikuara policore.
Vanço Ristovski ka qenë me rroba civile, dhe ka qenë demobilizuar para ca kohe.
Policia nuk ka dhënë hollësi për motivet e vrasjes.
XS
SM
MD
LG