Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë katër palestinezë në incidente të veçanta, kurse helikopterët ushtarakë kanë shkrepur 30 raketa dhe kanë shkatërruar zyrën e Yasser Arafatit në Gaza, por vetë ai ndodhet i ngujuar në Ramallah.
Ndërkohë, kryeministri izraelit, Ariel Sharon ka thënë se “vendi ndodhet në luftë” kurse Kabineti i sigurisë ka vendosur t’i intensifikojë edhe më tej operacionet ushtarake kundër palestinezëve.
XS
SM
MD
LG