Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Dick Cheney u nis nga Uashingtoni në një turne 10 ditësh në Lindje të Afërt. Ai do të ndalet shkurtas në Londër prej nga do të vazhdojë rrugëtimin në Izrael dhe një varg shetesh arabe.
Bisedimet pritet të përqëndrohen në dhunën që ka shpërthyer në Izrael dhe territoret palestineze, planin paqësor të Arabisë Saudite për rajonin, luftën kundër terrorizmit dhe politikën e ardhshme të Shteteve të Bashkuara ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG