Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar në administratën pro-moskovite të Çeçenisë njoftoi se të paktën tetë ushtarë e policë rusë janë vrarë gjatë harkut të fundit kohor në konfrontime me kryengritës çeçenë dhe shpërthime minash në Grozni, Vedeno e vise tjera.
Zyrtari ka thënë gjithashtu se trupat ruse kanë arrestuar qindra njerëz gjatë fundjavës së kaluar në operacione ndëshkuese në fshatra të Çeçenisë duke kërkuar kryengritës të dyshuar apo mbështetës të tyre.
XS
SM
MD
LG