Ndërlidhjet

HAGË


Gjykimi i Sllobodan Millosheviçit në Tribunalin e Hagës për krime lufte ka hyrë në javën e pestë, me paraqitjen e bujkut Shaqir Thaç, i përkatësisë turke nga Mamusha e Prizrenit. Thaç ka dëshmuar për deportimet masive dhe vrasjet që kanë bërë forcat serbe nën komandën e Millosheviçit në ato anë të Kosovës.
XS
SM
MD
LG