Ndërlidhjet

KABUL


Qindra trupa afgane, aleate të Shteteve të Bashkuara, kanë nisur ripozicionimin për një ofensivë madhore në malet Shahi Kot. Ndërkaq aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar me bombardimin e pozicioneve talibane dhe të Al-Kaidës në shpellat në lindje të Afganistanit. Zëdhënësit e armatës amerikane thonës e pjesa e operacionit Anakonda në rajonet përreth Gardezit është kompletuar, por operacionet në atë rajon do të vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG