Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri i Afganistanit, Hamid Karzai, mbërriti për vizitë në Rusi, me zyrtarët më të lartë të së cilës do të rrahë çështjet e rindërtimit të vendit, luftës kundër terrorizmit dhe trafikimit të drogës. Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, citohet të ketë thënë se Rusia është e interesuar që Afganistani të jetë neutral dhe vend stabil e miqësor ndaj Rusisë.
XS
SM
MD
LG