Ndërlidhjet

HAGË


Gjykimi i Sllobodan Millosheviçit në Tribunalin e Hagës për krime lufte ka hyrë në javën e pestë, me paraqitjen e shqiptarit Hazbi Loku dhe bujkut Shaqir Thaç, i përkatësisë turke nga Mamusha e Prizrenit. Të dy dëshmitarët rrëfyen për mizoritë e mbi civilë dhe pronat e tyre si dhe për deportimet masive dhe vrasjet që kanë bërë forcat serbe nën komandën e Millosheviçit në Kosovë.
XS
SM
MD
LG