Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ministri i jashtëm jugosllav, Goran Svillanoviç, ka thënë gjatë një qëndrimi zyrtar në Poloni, se vendi i tij do të vazhdojë bashkëpunimin e plotë me Gjykatën Ndërkombëtare për hetimin e krimeve të luftës dhe se shpreson që parlamenti jugosllav të miratojë së shpejti një ligj që do të lehtësonte ekstradimin e të dyshuarve për krime lufte në Hagë.
XS
SM
MD
LG