Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, thotë se forcat amerikane do të përfundojnë deri në fund të kësaj jave ofensivën kundër luftëtarëve të Al-Kaidës dhe atyre Talibanë. Sekretari Ramsfelld bëri të ditur se disa anëtarë të Al-Kaidës të kapur rob gjatë luftimeve do të merren në pyetje ndërsa, siç u shpreh, “shumë forca armike janë vrarë”.
XS
SM
MD
LG