Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari amerikan Shtetit, Colin Powell u ka uruar Ibrahim Rrugovës zgjedhjen presidenti i Kosovës dhe Bajram Rexhepit kryeminisër, me shkresa të veçanta dhe mesazhe që ua dorzoi në Prishtinë shefi i Zyrës së Shteve të Bashkuara, ambasadori Xhon Menzis.
Pauell thotë në mesazhe se zgjedhja e presidentit të Kosovës dhe qeverisë kalimtare shënojnë përparim të rëndësishëm për demokracinë në Kosovë dhe të Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG