Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Armata e Shteteve të Bashkuara thotë se operacionet në provincën lindore të Afganistanit, Paktia, akoma nuk kanë marrë fund, ndërkohë që forcat afgane vazhdojnë ti zëvendësojnë trupat amerikane në vijat e frontit.
Zëdhënësi i armatës amerikane, majori Brian Hilferty tha se forcat afgane kanë marrë terrenet kryesore nga luftëtarët al Kaidas dhe talibanë dhe kanë zënë edhe robër.
Ai tha se në zonën e luftimeve ndodhen 2.000 ushtarë duke ndjekur agresivisht terroristët.
XS
SM
MD
LG