Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus Igor Ivanov sërish ka tërhequr vëmendjen kundër çfardo aksioni të mundshëm ndaj Irakut, duke thënë se Rusia fuqimisht mbështet zgjidhjen e situatës në bazë të rezolutave të Kombeve të Bashkuara.
Në jë tjetër zhvillim në Moskë, liderët e Rusisë dhe Afganistanit, Vlladimir Putin dhe Hamid Karzai, i cili ndodhet atje për vizitë, janë zotuar të konsolidojnë një epokë të re të raporteve miqësore.
XS
SM
MD
LG