Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov u takua në Pentagon me sekretarin amerikan të Mbrojtjes ,Donald Rumsfeld, kurse presidenti George Bush do të takojë Ivanovin në Shtëpin e Bardhë sonte vonë.
Ministri rus i Mbrojtjes ndodhet në Uashington për bisedime që pritet të fokusohen në luftën kundër terrorizmit dhe çështje nga fusha e armatimit bërthamor.
Presidentët Bush e Putin nëntorin e kaluar premtuan të rediktojnë deri në nivelin 1.700-2.200 koka bërthamore sejcili arsenalet e tashme atomike të vendeve të tyre.
XS
SM
MD
LG