Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë përmes së cilës afirmon për të parën herë “vizionin për një shtet palestinez” dhe bën thirrje për ndalimin e menjëhershëm të dhunës. Rezoluta është aprovuar me 14 vota pro, ndërsa ka abstenuar vetëm Siria.
XS
SM
MD
LG