Ndërlidhjet

GARDEZ


Ushtarakë amerikanë njoftojnë se forcat aleate afgane kanë marrë nën kontroll një luginë me rëndësi strategjike në malet në Lindje të Afganistanit, ku një grup luftëtarësh Talibanë dhe të Al-Kaidës, po manifestojnë qëndresën e fundit. Majori Brajën Hillferti thotë se marrja e luginës u bë e mundur gjatë 24 orëve të fundit, pas bombardimeve të fuqishme të avionëve amerikanë.
XS
SM
MD
LG