Ndërlidhjet

HARARE


Presidenti aktual i Zimbabves, Robert Mugabe, duket se po siguron një fitore të dukshme ndaj rivalit të tij, Morgan Tsvangirai, në garën elektorale. Komisioni Zgjedhor njoftoi se pas numërimit të më shumë se 4/5 të votave, Mugabe kryeson me një diferencë prej 312 mijë votash. Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende e organizata të tjera i kanë denoncuar zgjedhjet si të manipuluara.
XS
SM
MD
LG